piatok, 01 január 2021 10:48

Sv. omše od 1.1.2021

Sv. omše od 1.1.2021

Od 1. januára 2021 sú  pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Kňazi môžu sláviť v chrámoch bohoslužby bez účasti veriacich. Slávenie bohoslužby vyplýva aj vzhľadom na nariadenia z povahy ich zamestnania. Tieto bohoslužby je možné streamovať.  Počet osôb pre streamovanie súkromnej bohoslužby je na základe platného zákazu stretávania obmedzený na kňaza plus max. 5 osôb. Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť  s maximálnym počtom 6 účastníkov vrátane kňaza. (viď. web stránka Košickej arcidiecézy)

Vzhľadom na túto skutočnosť počnúc dnešným dňom budeme streamovať sv. omše z nášho Sanktuária Najsv. Tela Pána každý deň od pondelka do soboty o 18:00 hod., v nedeľu o 10:30 hod.  Každý deň po sv. omši o 19:00 hod. bude aj pobožnosť, modlitby za skoré ukončenie pandémie Covid 19, za zdravie našich veriacich, za vnútornú slobodu od strachu ... Prosíme, pravidelne sledujte našu webovú stránku, budeme sa Vám snažiť zverejnovať aktuálne informácie. Zatiaľ od 1. do 24. januára je verejné slávenie bohoslužieb zakázané.

Naše webové stránky používajú súbory cookies služby Google Analytics, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Pomáha nám to analyzovať spôsoby využitia stránky zo strany používateľov a zlepšovať stránku. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.