nedeľa, 25 máj 2014 10:20

Otvorenie výstavy predmetov sv. Jána Pavla II.

Otvorenie výstavy predmetov sv. Jána Pavla II.

Dňa 24. 5. 2014 o 10.00 hod. sa v priestoroch mestského múzea v kaštieli uskutočnilo slávnostné otvorenie Výstavy spomienkových predmetov svätého Jána Pavla II. za prítomnosti Mgr. Haliny Magoń s manželom. Ich pomocou sa mohla táto výstava uskutočniť v našom meste. Výstavu slávnostne otvoril dekan stropkovskej farnosti Mgr. Ján Švec Bilý, ktorý vyzdvihol osobnosť pápeža sv. Jána Pavla.

"Žili sme s veľkým Boží darom z nebies, žili sme v dobe sv. Jána Pavla... Vraví sa, zíde z očí, zíde z mysle. Ale tu je to naopak. Zišiel z očí, ale práve vtedy začal rásť. Ján Pavol je živý! Je Veľký. Veľký preto, lebo dokázal svojím životom zviditeľniť Ježišovo evanjelium. Ešte aj v  posledných mesiacoch života, keď jeho telo bolo slabé, zo slabosti tela vytryskla krása vnútra za ktorou tiahli aj milióny mladých celého sveta. Nech táto výstava pomôže pochopiť zmysel blaženého života každého kresťana."

Fotogaléria

Naše webové stránky používajú súbory cookies služby Google Analytics, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Pomáha nám to analyzovať spôsoby využitia stránky zo strany používateľov a zlepšovať stránku. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.