Vytlačiť túto stránku
utorok, 14 júl 2020 07:40

Odpustová slávnosť k úcte Panny Márie Karmelskej

Odpustová slávnosť k úcte Panny Márie Karmelskej

Dňa 12. júla 2020 sa ctitelia Karmelskej Panny Márie zišli na odpustovej slávnosti v Diecéznej svätyni v Stropkove. Aj keď okolnosti okolo pandémie COVID-19 ju v tomto roku oklieštili na miestnu úroveň, milosti vychádzajúce na tomto pútnickom mieste pritiahli stovky tunajších veriacich.

Hlavnú svätú omšu celebroval košicky arcibiskup metropolita Bernard Bober. Za bohatej účasti ľudu a kňazov dekanátu vo svojej homílii vyzdvihol na čom v živote záleží.  Ako uviedol: „Aby sme boli obetaví a nepozerali iba na seba. Preto potrebujeme Ježiša. Aby nám neskamenelo a nezatvrdlo srdce. Ježiš liečil, lieči a aj teraz uzdravuje naše vnútro. Nezabúdajme, že viera a modlitba majú veľkú silu. A že táto sila z nás vytvára jednu veľkú rodinu, o ktorej dnes v evanjeliu hovoril Ježiš. Mojou rodinou je každý, kto plní vôľu nebeského Otca a verne žije evanjelium.“

Počas odpustovej sv. omše otec arcibiskup slávnostne uviedol do úradu farára-dekana Jána Švec Babova, ktorý ďalej na tomto mariánskom mieste bude šíriť kult Panny Márie Karmelskej - Škapuiarskej. 

O tohtoročnej odpustovej slávnosti si môžte prečítať aj na web stránke našej arcidiecézy  TU

Fotogaléria

 

Naše webové stránky používajú súbory cookies služby Google Analytics, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Pomáha nám to analyzovať spôsoby využitia stránky zo strany používateľov a zlepšovať stránku. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.