Vytlačiť túto stránku
piatok, 20 júl 2018 10:21

Stropkovská púť k Panne Márii Karmelskej

Stropkovská púť k Panne Márii Karmelskej

V dňoch 14. - 15. júla 2018 sa ctitelia Karmelskej Panny Márie zišli na Stropkovskej púti k Panne Márii Karmelskej. Hlavnú svätú omšu celebroval košický arcibiskup metropolita Bernard Bober.

Otváracia svätá omša sa konala v sobotu. Rádio LUMEN pri tejto príležitosti odvysielalo prvú bohoslužbu naživo zo Stropkova. Jej hlavný celebrant, rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom Pavol Hudák pôsobil v Stropkove už ako novokňaz. Počas homílie na hlavnej svätej omši sa arcibiskup Bober zameral na vieru, ktorú sa snaží podľa neho dnešný svet potlačiť. No nájdu sa mnohí, ktorí vieru podporujú, a to napríklad účastníci pochodu Hrdí na rodinu alebo Anka Kolesárová, ktorá bude v septembri blahoslavená. Svedectvo viery podľa neho vydávajú aj tí, ktorí sa zúčastnili stropkovskej púte. „Je to veľký dar a tento boží dar Pán Boh si stráži tiež u nás, len je treba, aby tá spolupráca s tou vierou bola u každého jedného z nás. A púte naozaj, aj stropkovská púť, majú blízko k tomu, aby ľuďom tu z tohto okolia toto všetko popripomínali a oživili," uviedol. 

Na konci púte arcibiskup požehnal novú budovu farského a dekanského úradu Veriaci Stropkova ich postavili za dva roky. Fotogaléria
Zdroj: tkkbs.sk

Naše webové stránky používajú súbory cookies služby Google Analytics, ktorú poskytuje spoločnosť Google. Pomáha nám to analyzovať spôsoby využitia stránky zo strany používateľov a zlepšovať stránku. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie.